»  Aktuality

Jednání o spolupráci mezi AK Poncza | Šrámek a KSA - Krakowskie Szkoly Artystyczne (Cracow School of Art and Fashion Design)

O AK Poncza | Šrámek je známo, že podporuje umění. Dokladují to aktivity ve vztahu k akademickému malíři Josefu Odráškovi (www.odraska.cz) či mladé fotografce, studentce FAMU Praha a AALTO School, Helsinky, Michaele Čejkové (www.michaelacejkova.com). Díky kooperaci s polskou advokátní kanceláří Szymon Gostynski, Krakow, jednala Mgr. Magdalena Poncza dne 12. 1. 1012 v Krakově s majitelem vysoké školy KSA - Krakowskie Szkoly Artystyczne (Cracow School of Art and Fashion Design), p. Jerzym Gawłem st., o spolupráci a podpoře mladých umělců, jež tato prestižní polská vysoká škola vychovává. Součástí pracovního jednání byla prohlídka děl studentů školy a také prostor vysoké školy, které zaujaly Mgr. Poncza zejména svým designem a neotřelým technickým řešením. Polská škola má zájem i o studenty z České republiky, zejména z oblasti Moravskoslezského kraje, a na svých katedrách:

· Szkola Artystycznego Projektowania Ubioru

· Szkola Kreatywnej Fotografii

· Szkola Visual Merchandisingu

· Szkola Wnettrz i Przestrzeni

· Szkola Aktorska SPOT

jim má jistě co nabídnout. V současné době na vysoké škole KSA v Krakově studuje na 700 studentů v denním i distančním studiu. Obě strany se dohodli na spolupráci v oblasti získávání studentů, prezentaci děl studentů KSA v Ostravě a organizaci workshopů pro studenty KSA i zájemce z České republiky v Ostravě, zejména na téma „Ostrava industriální“. A tak věřme, že Ostrava, byť neúspěšně kandidovala na titul Ostrava – evropské město kultury 2015, získá tímto spojenectvím další kulturní akce evropského formátu.

Bližší informace o vysoké škole KSA, Zamoyskiego 52, 30-523 Krakow naleznete na stránkách www.ksa.edu.pl.

 

Jednání Mgr. Magdaleny Poncza o spolupráci AK Poncza | Šrámek
s majitelem vysoké školy KSA - Krakowskie Szkoly Artystyczne
(Cracow School of Art and Fashion Design), p. Jerzym Gawłem, st.