»  Aktuality  »  Publikace

NEWS - nové zdanění hazardu

Ministerstvo financí připravilo nové sazby pro zdanění hazardu, které jsou účinné od ledna tohoto roku. K tomu navíc byl předložen do legislativního procesu nový zákon o hazardních hrách, který byl prozatím schválen Poslaneckou sněmovnou a má být účinný od příštího roku.

Od 1. ledna 2016 jsou účinné nové sazby odvodů z loterií a jiných podobných her. Nově činí odvody z loterií a jiných podobných her činí 23 % u loterií, kursových sazek, sázkových her v kasinu, karetních turnajových a hotovostních sázkových her a z ostatních loterií a jiných podobných her. U výherních hracích přístrojů a jiných technických herních zařízení je sazba odvodu stanovena na 28 %. Pro úplnost je třeba dodat, že částku, ze které je odvod vypočten, tvoří rozdíl mezi úhrnem vsazených částek a úhrnem vyplacených výher. Kromě uvedeného se v případě výherních hracích přístrojů a jiných technických zařízení hradí rovněž pevná částka odvodu, která činí 80,- Kč.

Současně s návrhem zákona o hazardních hrách, který schválila Poslanecká sněmovna, byly schváleny i další související předpisy, konkrétně návrh zákona o daních z hazardních her a návrh zákona, kterým se mění některé zákony v souvislosti s přijetím zákonů o hazardních hrách a o dani z hazardních her.