»  Pro Bono

Pro Bono

Součástí obchodní strategie naší advokátní kanceláře je již od jejího založení rovněž firemní filantropie v rámci Corporate Social Responsibility.

Advokátní kancelář PONCZA | ŠRÁMEK podporuje: 


Advokátní kancelář se rovněž v roce 2011 zapojila do projektu Pro Bono aliance, jehož nápní je poskytování bezplatné právní pomoci neziskovým organizacím.

AK PONCZA I ŠRÁMEK je také „parťákem“ zájmového sdružení právnických osob Dolní oblast Vítkovice.

Zájmové sdružení právnických osob "Dolní oblast VÍTKOVICE" bylo založeno mj. za účelem:

- přispět k zachování, rozvoji a propagaci kultury, vědy a výzkumu na území Moravskoslezského kraje,
- financování, příprava a realizace projektů na proměnu území Dolní oblasti VÍTKOVIC, které by se mělo stát centrem ostravského kulturního života, zahrnujícího provozování výstavní síně, galerie, Science learning centra, koncertního sálu, prostorů pro pořádání kulturních akcí apod.
- příprava prohlídkové trasy Národní kulturní památky Vítkovice (NKP) a zajištění její realizace, včetně potřebné infrastruktury,
- provozování přístupné části NKP Vítkovice a zajišťování potřebné údržby NKP,
- provozování areálu Hornického muzea
- pořádání a vytváření technických podmínek pro kulturní, výchovné a vzdělávací akce, zejména trvalé expozice, dočasné výstavy, koncerty, přednášky, semináře apod.

Od 1.6.2010 převzalo  do portfolia sdružení i provozování „LANDEK PARKU“, bývalého „hornického muzea LANDEK“. Expozice hornického muzea zůstane zachována, navíc si velmi slibuje od efektivního propojení správy nejvýznamnějších technických památek v regionu (v současné době – areál Vysokých pecí Vítkovice, důl Hlubina a přírodní a technická památka Landek).

Více se můžete dozvědět např. z DOV Revue.