»  Aktuality

Slavnostní otevření Muzea hraček v Ostravě

Advokátní kancelář PONCZA | ŠRÁMEK, jako partner projektu, si Vás tímto dovoluje pozvat na slavnostní otevření Muzea hraček, které se bude konat dne 5.5.2014 v obchodním centru LASO.

Do muzea jsou samozřejmě zváni všichni, s výjimkou slavnostního otevření muzea, které bude v 17:00 zahájeno vystoupením Jaromíra Nohavici, to bude určeno pro partnery a hosty s pozvánkami, nikoli pro širokou veřejnost.

Muzeum hraček Ostrava bylo vytvořeno se záměrem oživit centrum města a přinést Ostravě a okolí muzeum, které ještě v kraji není.

Díky nadšení třech sběratelů, Davida Čunty (historické hračky), Jaromíra Nohavici (stolní hry) a Radka Čižmaře (disneyana) se zprvu vysněný záměr stal skutečností. Malým kulturním šokem se pak stala myšlenka vytvořit muzeum v obchodním centru a povedlo se.

Muzeum se skládá ze tří základních sekcí: 1.Hračky a hry 2.Disneyana 3.Sběratelství. Třetí sekce se bude každý čtvrt rok měnit. 1.kvartál se bude věnovat oboru sběratelství na téma ,,Vše kolem čajů".

 V interaktivní sekci, si děti budou moci zahrát na starých originálních hrách anebo se zúčastnit kulturních představení jako je loutkové divadlo, popletené pohádky Jiřího Sedláčka, promítání pohádek Jaromírem Nohavicou apod.

Muzeum se otevírá v pondělí 5.května 2014 a bude otevřeno po celý den, tedy od 9 do 19 hodin.

V 17 hodin vystoupí na podporu muzea v 1.patře Jaromír Nohavica, který si svou expozici stolních her v muzeu dokonce i sám nainstaloval. (určeno pouze pro partnery a hosty s pozvánkami)

Úplné informace můžete najít na Facebooku:  https://www.facebook.com/muzeumhracekostrava 

V případě zájmu jste srdečně zváni.